YYPE (Polietilen) Izgaralar

YYPE ( Yüksek Yoğunluklu Polietilen) Nedir?

YYPE (Yüksek Yoğunluklu Polietilen); polietilen plastiğin yüksek yoğunluklu bir çeşididir. Diğer polietilenlere göre daha mukavim ve AYPE’ ye (alçak yoğunluklu polietilen) göre daha ağır olmasına rağmen daha serttir. Doğal görüntüsü bal mumu benzeri, mat ve opaktır. UV stabilizatör katkısı kullanılarak havaya ve güneş ışınlarına karşı direnci artırılır.

 

YYPE ve Çelik Takviyeli YYPE Izgara Nedir?

YYPE (Polietilen) Izgaralar yaşlanmaya karşı dirençlidir. Ömür olarak en az 25 yıl olduğu hesaplanmakla beraber gerçek performansları bu sürenin üzerindedir. Gerilim çatlağı ve çatlak ilerleme dirençleri yüksektir. Çelik, alüminyum ve ahşapa göre çok daha hafiftir, nakliye ve montajda kolaylık sağlar. 

YYPE (Polietilen) Izgaralar, anti-korozif özellikleri sayesinde her türlü çalışma koşulunda direncini ve performansını korur. Darbe dayanımı oldukça yüksektir, düşük sıcaklıklarda kırılganlık göstermez. Kir tutmaz, zehirli madde içermez ve temizlemesi kolaydır. Koku yapmaz, bakteri üretmez, hijyeniktir, bu sebeplerle özellikle gıda ile temasın olacağı yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Çelik takviye ilavesi ile ağır tonajlara mukavim tipte ızgaralar üretilir.