+90 312 395 14 96 na-me@na-me.com.tr

Projelerinize Uygun Çözüm.. Kompozit Direk

Birçok firma geçmişten gelen alışkanlıkları ve uygun maliyetleri sebebiyle projelerinde metal direkleri tercih etmektedirler.

Fakat kompozit direkler ile kıyaslandıklarında birçok dezavantajları olan metal direkler, ayrıca belirli periyotlarla bakım, onarım gerektirdikleri için sürekli olarak maliyet oluşturmaktadır.

Kompozit Direkler Anti-Koroziftir

Kompozit direklerin (CTP direklerin) dayanımları yüksektir, yüksek korozyon dayanımları ile toprak altında ve toprak üstünde kalan bölgelerde herhangi bir aşınma, çürüme, paslanma, böceklenme olmaz.

Kompozit Direkler Hafiftir

Kompozit direkler (CTP direkler) hafif oldukları için nakliye ve montaj maliyeti düşüktür, ayrıca ileride oluşabilecek yeniden konumlandırma veya kablolama/ elektrik tesisatlarının yenilenmesi aşamasında az iş gücü ile çalışmanıza olanak tanır.

Kompozit Direkler Elektrik İletmezler – Yalıtkandır

Kompozit direkler (CTP direkler) elektrik iletmezler, yalıtkandırlar. Bu sayede aydınlatma ve güvenlik direği olarak kullanıldığında iş güvenliğine uygun olarak kullanılabilir.

Kompozit Direkler Radar Işınlarını Kesmez

Kompozit direkler (CTP direkler) radar ışınları ile etkileşime girmez, bu sayede havaalanları, helikopter pistleri, radar istasyonları ve askeri alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.